24 Şubat 2011 Perşembe

Bir Kız Büyüyor:)

Aslında uzun zaman önce başladı Zehra'da bu ayrım.''Kız ve erkek''...Ama şu anda tamamen cinsiyetinin farkına varmış durumda.Kızların saçı uzun olur,erkeklerin kısa.Kızlar etek giyer,erkekler giymez.Erkeklern sakalı olur,kızların olmaz.Erkekler baba olur,kızlar anne.Erkekler örümcek adamlı oyuncakla oynar,kızla barbili...Bu liste böyle uzayıp gidiyor...

Evde hergün elbise krizi yaşıyoruz.Akşamdan ayarlıyor sabah hangi elbiseyi giyeceğini:)Kalkar kalkmaz hemen giyiniyoruz.Hava soğuk sıcak hiç farketmez.Yalnız elbisenin etekleri dönecek:)Ayakkabılarımızda kız ayakkabısı olacak.Zormuş kız annesi olmak:)Daha bitmedi tabi...

Yatak odasına giriyor dolabı açıyor parfümleri tek tek deniyor:)Sonra makyaj çantası eline alınıp açılıyor.Tek tek herbirinin ne olduğunu soruyor.Hayır çok makyaj yapan biride değilim hatta onun yanında yapmıyorum diyebilirim.Ama meraklı işte:)Hele o dudak koruyucuları var ya işte onlarla başımız dertte.Ben saklıyorum o buluyor.Birde sürüp gösteriyor bana anne bak nasıl olmuş diye:)Sonra diyor ki babam gelince çok beğenecek beni:)Süslü kızım benim.

Birde barbie takıntımız var.Aslında sevmiyorum öyle karakter markaları almayı, almıyorum da zaten ama ablaları sağolsun çantaların üstünde winks kızları.
Barbie figürleri:)Dolayısıyla babasından birşey isterken hemen ekleniyor ''Barbie li olsun ama''
Hatta basketbol topunu bile barbie li istiyoruz:)
Gerçi o kızlı diye istiyor duyduğu marka da o olduğu için genelleme yapıyor barbie li:)
Kesinlikle mavi kıyafetler,üzerinde erkeklere uygun figürlerin olduğu nesneler asla kabulumuz değil:)Yüzüne bile bakmıyor.

Tam bir kız çocuğu oldu hanım.Sofrayı tek başına kuracak tek başına kaldıracak.Toz alınırken yardım edecek.Mutfağa asla yalnız girmek yok hemen yanımda bitiyor:)Sadece evde değil gittiğimiz yerlerde de durum aynı.Dün kayınvalidemlerin komşuna gitmiştik çay içmeye,Fatma abla mutfağa girdi hemen arkasından zehra anne bende yardım edebilir miyim dedi? ve doğru mutfağa:)Berabe taşıdık ikramlıkları.Bitince de hemen boş tabakları alıp mutfağa götürdü.Yani hiç abartmıyorum:)Ben bu kadar iş yapmazdım küçükken:)Her konuda yardımcım.Kendimi çok şanslı hissediyorum böyle bir evlada sahip olduğum için.Ve Allah'a sonsuz şükürler olsun bize böyle bir evlat verdiği için.

4 yorum:

İkiz Annesi dedi ki...

Öncelikle 41 kere maşallah diyeyim.
Kız çocukları gerçekten de farklı oluyor benim cadılar da 2,5 yaşındalar şimdiden başladılar beni parfüm sürerken görseler anne bize de sık diyorlar.Tuvalet masasının üzerinden tüm kremlerimi kaldırdım buldukları anda akıllarına gelen her yerlerine sürmeye başlıyorlar çünkü:)
Yemek masasına bizimkilerde yardımcı oluyor ama henüz sizden biraz daha ufak olduğumuz için sınırlı yardımları oluyor.
Böyleyken bile benim göğsüm kabarıyor şimdiden:)

New York'tan dedi ki...

:)) kiz annlerinden duydum seyler hep ayni demek ki, ben severim kiz cocugu yakisiyor erkek yapsa olmaz :)

Masallah Zera'ya yardimlar devam etsin hep :). benim ki daha anlamiyor kiz erkek ayirimini.

Küçük Mucizem dedi ki...

Bir tane de bende var.Bizim şimdilik tek takıntımız oje. onu da kreşte öğrettiler. Bir ara rujlarıma taktı. şimdi bıraktı. Tabak çanak taşımayı benim de kızım seviyor. Ben kız annesi olduğum için kendimi hep şanslı görüyorum.

sevilay dedi ki...

İkiz annesi sanırım tüm kız annleri aynı durumda:)
Şeymacım erkek çocuğu babayı daha çok örnek alıyor sanırım.bizde hiç erkek yok bilmiyorum nasıl geliştiklerini:)
Küçük mucizem kesinlikle kız annesi olmak ayrı bir zevkmiş:)