26 Eylül 2012 Çarşamba

günlük haller sevdenin 13 ay gelişimi

Ha yazdım ha yazacağım derken geçiyor zaman.Pazartesi ile başalayıp pazarda alıyoruz soluğu.Günler kovalıyor birbirini yetişemiyorum  zamanın hızına.Sabah 7:30 8:00 arası uyanıyoruz.Sevde de bizimle gözünü açıyor.Havalar güzel gittiği için ablayı birlikte bırakıyoruz okula.Sonra park molası tabi.Kargalarla birlikteyiz her daim:))Eve girmiyor parka gitmeden.Sonra eve dön kahvaltı yap akşam için yemek hazırla ortalık topla.Biraz dinlen ve ablanın çıkış saati geldi:))Yine sürpriz yapıp gidiyoruz almaya:))Dönüşte yine park:))
Rutinimiz aşağı yukarı böyle...

Zamanın arasında küçük kızımın 13 ayının bittiğini farkettim:) Neler değişti hayatımızda,daha doğrusu minik kuzunun hayatında:)
Dişlerimiz 7 tane oldu.Üstte 4 altta 3 şimdilik.Diş huzursuzluğumuz var her daim.İştah sürekli değişiyor.Sabah kahvaltıyı hala karışık yapıyor.Pek iştahli olmadığı için tek tek yemeyi kabul etmiyor.Ama patates kızartması hayır diyemediklerinden.Ve ekmek.Ama mümkünse sade.Sütü pek sevmedi.Bir kaç yudum alıp bırakıyor.Meyveyle arası süper ötesi.Havuç,elma,armutisalatalık,üzüm,şeftali sürekli elinde.Meyve püresi yapmıyorum çok uzun zamandır.Elinde yemeği seviyor meyveleri.Hem posasıyla birlikte yediği için daha besleyici olduğunu düşünüyorum.İkin di öğününde  çoğunlukla yoğurt yiyor.Biraz zorlayarak tabi.O ayran içmeyi tercih ediyor:)Arada içine muz ve bal ilave edip öyle yediriyorum.
Köfte,tavuk yerken zorlanıyor.Çogunlukla ağzında tutuyor.Ama balık özellikle hamsi favorisi.Çok seviyor.
Yürüme son hız devam.Emekleme yok artık. Yerden eşye alıp taşıyor onu.Kutuların üstüne çıkıyor.Kapak açıp kapatıyor.Fermuar çekiyor.
Konuşma çalışmalarıda başladı yavaş yavaş.Abla en çok kullandığı kelime.Baba gel ver sözcüklerinide farklı seslerle çıkatıyor:))
Yolda kedi ve karga peşinde koşuyoruz her daim.
Abladan beklerken kıskançlık emareleri görülmeye başladı bizim ufaklıkta.Ablayı yanıma yaklaştırmıyor:)Yanıma geleceğini anladığı an basıyor çığlığı.Sessiz sakin çocuk gitti içinde başka bir tür çıktı:))
İstediği olmadığında sürekli ağlıyor ama öyle ağlama değil gözünden boncuk boncuk yaş akıyor.Yürek dayanmaz:)Yabancılardan hiç hoşlanmıyor.Yanına yaklaştığında hemen eller kollar çalışıyor.Kovuyor başından:))
Büyüyor meleğim.Her daim takip edemesemde o gürültülü bir şekilde büyüyor.Bize  varlığını hatırlatarak.Ve ben  tekrar tekrar şükrediyorum rabbime bana böyle güzel çocuklar verdiği için...


5 yorum:

Deli Anne dedi ki...

çok güzel çocuklar hem de. Rabbim nazarlardan korusun onları :)

sevilay dedi ki...

amin canım cümlemizin inş.

Nilhan - Küçük Mucizem dedi ki...

Bahtları güzel olsun inşallah Sevilay.

ece 4 yaşını bitirecek, hala eliyle yemeyi seviyor. ben de karışmıyorum. Ekmek yemeye bayılıyor. Zaten tontini korkuyorum onun için. Kısmaya başladık azar azar.

Zaman gerçekten yetmiyor. Erkek olmak istiyorum çoğu zaman. Sabah çık akşam gel. ohh

sevilay dedi ki...

Amin Canım sevde de hamur ısı ve ekmek hastasi😄şimdilik sıkıntı yok ama sonra ne olur bilmem😄😄

MÜGE KÖKLÜ ATİK dedi ki...

Ne kadar guzeller, isil isil olsun yollari daima

Izleyiciniz oldum
Bana da beklerim www.mugekokluatik.blogspot.com

Bu arada hazir balik kullanmaya mecbur kaldigin zaman kesinlikle "iglo" oneririm, denemeni tavsiye ederim, buyuk farki goreceksin..ozellikle alaska mezgit ve fish fingers:)

Sevgiler cicekler kelebekler

Ates boceginin annesi Muge:)