12 Şubat 2013 Salı

kızlarım ve bizden haberler:)

Yine uzun bir ara ve yine burdayız.Bir hafta önce çıktığmız sömestr tatilinden yine bir hafta önce döndük.Gelir gelmez biriken işlere koyulunca uzadı postu yazmak.Çamaşır,temizlik,ütü.Tatil iyi güzelde eve dönünce tertemiz,çamaşırsız bir ev bulsak eminim daha güzel olurdu...
Aileyle keyifli,huzurlu ve kendi açımdan bol gezmeli günler geçirdim.Çocukları anneme bırakıp attım kendimi dışarıya.Anlayacağınız bu tatil en çok bana yaradı.Aldığım enerjiyle yeni bir döneme hazırım şimdi.
Okulun ilk günü hemen tatil ne zaman diye sorsada bizim hanım gidiyor çok şükür:)Bu dönem uzun olacak bizim için.Zira  haziran ayına kadar yerimizden kıpırdayamayacağız.Şimdiden haftalar,günler sayılmaya başlandı bile:))
Benim küçük kızımda bu ayın sonunda 1,5 yaşıı bitiriyor.Zehra'ya göre daha rahat büyüyen bir çocuk.Aslında bende daha rahatım zehraya göre.İlk çocuk olmasının,benim acemi olmamın bir etkisi var mı bilemiyorum ama zehrayı büyütürken çok pipirikliydim.Ay şöyle oldu,ay böyle oldu...Yok uykusu bölünmesin,yok illa saatinde yesin vs vs...Sevde de ise durum çok farklı.Bir kere çiğneme alışkanlığını kazanması için,sürekli eline birşeyler verdim.Zehra da ise çok korkuyordum boğazına kaçar diye.Kontrollü olmak kaydıyla hiç sıkıntı yaşamadım.Şimdi gayet güzel çiğniyor.Ki zehr çok geç alışmıştı.
İştahlı bir çocuk mu?öüne gelen her yemeği yiyor mu? hayır.Ama kilosu,gelişimi güzel olduğu ve hala emdiği için dert etmiyorum.Mümkün olduğu kadar sağlklı atıştırmalıklar sunuyorum önüne.Kuru kayısı,elma,muz,salatalık,havuç...Ne kadar yerse.Ve her sabahta mutlaka bir kaşık(o daha fazlasını tercih ediyor:))pekmez içiriyorum ikisinede.Arada da zencefilli bal..
Et ürünlerini zehra severek tüketiyor.Ama baştan beri süregelen bir durum değil tabi ki bu.Arada tercihleri değişsede okulla birlikte düzene girdi çok şükür.Balık,tavuk,kırmızı et...çok seviyor.Sevde elinde yemeyi tercih ediyor.Ya da çatala batırıp veriyorum saatlerce tutup,koklayıp yerse öyle yiyor:))Zamanla alışacak inş.
Alışkanlıkları kazanmasında ablasının etkisi büyük.Onu taklit ediyor.Ve benimde işim çok kolaylaşıyor.Mesela çok güzel kalem tutup,karalama yapıyor.Yemekten sonra kolarını sıyırıp doğru banyoya gidiyor,ellerini yıkıyor,dişlerini fırçalamak istiyor.Banyo yapmayı çok seviyor.Alt kıyafetini kendisi çıkartıyor.Yemek yiyelim dediğimde çekmeceden kaşık alıp masaya götürüyor.Bulaşık makinesi boşaltırken bana yardım ediyor.Çamaşır asarken mandal veriyor:))İlk aklıma gelenler. Yani şöyle bir kaç yıl sonra inş kahvemi getirecek kızlarım olacak:))hala bu istekle iş yapmaya devam ederlerse tabi:))
çadırımızı kurduk oyuna başladık:))
 kayısımızı da yeriz:)

anne babanın çay keyfine eşlik ederiz:)

ve okulumuza gideriz...keyifli sağlıklı huzurlu günleriniz olsun efendim...4 yorum:

Adanın Annesi dedi ki...

Sevilay
arada öyle yalnız gezmek iyidir :) varolsun anneanneler :))

kızlarının sana kahveni yapıp getireceği zamanlarda gelecek inşallah :)

sevilay dedi ki...

inş canım bende merakla bekliyorum o günleri:))

Düşlerimden İnciler dedi ki...

Maşalalh kızlarına ,ikisi de biribirinden güzel. Gitmesi güzel de dönünce temizlik ve bavul yerleştirme kısmı hiç güzel değil :)
Bir de dönüş psikolojisi var Sevilaycığım :(

sevilay dedi ki...

evet canım en kötüsü psikolojik durum:((