26 Aralık 2012 Çarşamba

okul sorunu:(

Yine bir okul sorunuyla başbaşayız.Aslında yine derken ilk okul deneyimimizde yaşadığımız sıkıntıdan bu yana şükür herşey yolundaydı.Geçen sene sürekli giden,bu seneye de rahat başlayan kızım son birkaç gündür okula gitmeyi istemiyor.Bıçak gibi kesildi.
 Nazlanmayla başlayan,sonrasında ağlamayla devam eden ve okulda bzı derslere girmemeyle sonuçlanan durumumuz okuldan vazgeçmeyle sonuçlandı.
Bahanemiz çok.Okulda çok fazla derse girmesi,kardeşini ve beni özlüyor olması,yaramaz çocukların olması vs.
Geçen sene kardeşi olduğu ve yakınımızda okul olmadığı için eşimin okuluna gönderdik.Sabah 8 akşam 4 seklindeydi düzen.Yani 9 da başlıyor 3 .30 da bitiyor.Sıkıntı yaşamadık.Bu seneye başlarkende çok heyecanlıydı.Güzl devam etti.Ama sonra ne olduğunu anlayamadığım sebeplerden dolayı istememeye başladı.
Zehranın devam ettiği okulda tüm derslere branş öğretmenleri giriyor.Bu derslerde oldukça fazla.Zehra bu durumdan rahatsız olmaya başladı.Yani sürekli farklı dersler ve öğretmenler onu yordu.Yani bize söylediği sebeplerden birisi.Evet anaokulu öğrencisi için yoğun bir tempo.Ama bugüne kadar sorun olmaması bizi bu konuda düşünmeye itmedi.Aksine memnun bile oluyorduk iyi bir eğitim alıyor! diye.Yani şöyle söylemek gerekirse ingilzce,güzel yazı.beden eğitimi,müzik,bilgisayar,resim,halk oyunu,cimnastik ve artı kendi öğretmenleri...Hepsi farklı...Bilmiyorum bu iyi birşey mi yoksa kötü mü.Dediğim gibi zehra bugüne kadar mutlu olduğu için fazla sorgulamadık.
Şimdi bu noktadayız.Evde durmak isteyen hatta bunun için annenin tüm isteklerini itirazsız kabul eden zehra var karşımızda.Bu durum beni fzlasıyla üzüyor.Okul değiştirmeyi düşünüyorum ama emin değilim.Tam sebebini bilmeden yanlış bir karar vermek istemiyorum.Yeni okul yeni arkadaş yeni öğretmen bunların hepsi yeni sorunlara sebep olabilir.
Tıkandım...düşünemiyorum.Yarın okulun rehberlik öğretmenleriyle görüşeceğiz.İns bize bir yol önerirler.Tek istediğim kızımın mutlu olması.Bu yaş grubunda bunlar doğal mı geçici mi,nasl davranmalı bunlara cvp alabilirim inş...
Çocukla büydükçe sorunları da büyüyormus ya yavaş yavaş öğrenmeye başladım...Allah kolaylık versin hepmize...

6 yorum:

Deli Anne dedi ki...

Allah kolaylık versin sahiden de sevilayım.. siz bir öğretmenle görüşün hele belki iyi bir fikir verebilir ne yapılması yönünde.. aslında mutlaka bir sebebi var gibi geliyor bana böyle birden okuldan soğumalarının ama anlatamıyorlar sanırım.

sevilay dedi ki...

evet canım bende anlamadım sebebi var ama ne inş buluruz.

gunlukcugum dedi ki...

En kısa zamanda guzellikle kolaylıkla sonuçlanır insallah..

sevilay dedi ki...

amin canım sağolasın.

Adanın Annesi dedi ki...

İnşallah güzel bir sonuc almissinizdir bugün Sevilaycim
Ve umarım başka bir okul tercihiniz olmaz

sevilay dedi ki...

şükür hallettik canım:)